INSPO HAKKINDA

INSPO (International Science Project Olympiad) Uluslararası Bilim Proje Olimpiyatı, Okyanus Kolejleri BARGEM (Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Merkezi) birimi tarafından düzenlenen Türkiye ve diğer ülkelerden gelen lise öğrencilerine açık bir bilim yarışmasıdır.

2007 yılından beri ulusal düzeyde yapılan INSPO, 2014 yılından itibaren farklı ülkelerden katılan yarışmacılarla uluslararası düzeye genişletilmiştir. Bilim ve teknoloji ışığında proje üreten, değişime ve gelişime açık, sorgulayan, araştırmayı temel ilke edinen gençleri ve öğretmenlerini bir araya getirerek bilimsel bilgilerini paylaşmayı ve toplumsal sorumluluklarını geliştirmeyi amaçlayan INSPO’ya mühendislik, enerji, çevre ve sağlık kategorilerinde hazırlanan projeler seçilir. Öğrencilerin bilimsel projeleriyle katıldığı yarışmada değerlendirmeler, her yıl birbirinden başarılı ve akademik kadrodan oluşan jüri tarafından yapılır.

INSPO organizasyonu Milli Eğitim Bakanlığı izni ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Milset üyesi bir organizasyondur. INSPO, uluslararası işbirliklerine büyük önem verdiği için MILSET, MOSTRATEC, FAST, IYSA-ISTEC, ISIF, ATAST-IFEST, INNOPA ve EXPOSCIENCE MEXICO' ile anlaşmalıdır.

INSPO YÖNETİM KOMİTESİ

DUYGU CELEBCİOĞLU

INSPO Genel Koordinatörü

duygucelebcioglu@okyanuskoleji.k12.tr

PINAR ÇETİN

INSPO Organizasyon Sorumlusu

pinarcetin@okyanuskoleji.k12.tr

ABDULLAH KARALAR

INSPO Organizasyon Sorumlusu

MELİS DİNÇ

INSPO Organizasyon Sorumlusu

Telefon: +90 212 906 20 20

© 2016, INSPO TURKEY. Her hakkı saklıdır.