Foto Galeri > INSPO PROJE YARIŞMASI 2011 Geri Dön
Okyanus Eğitim Kurumları'nın bu yıl 3. sünü düzenlediği "Türkiye Geneli Fen Bilimleri Proje Yarışması", 10 Nisan 2011 Pazar Günü yapılan ödül töreninin ardından sona erdi.

9 Nisan 2011 Cumartesi Günü, Bahçeşehir Kampüsü'nde, finale kalan projeler sergilenmeye başlandı ve jüri tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından, sonuçlar belli oldu.

2 gün boyunca, Okyanus Eğitim Kurumları tarafından ağırlanan, finalist öğrenciler ile danışman öğretmenleri için "Boğaz Turu" ve tarihi, kültürel mirasımızın önemli eserlerinin maketlerinin yer aldığı "Miniatürk" gezisi organize edildi. 12 farklı ilden seçilerek davet edilen 61 proje arasından seçim yapmak hiç kolay olmadı. 2 gün süren proje tanıtımları ve heyecanlı bekleyiş, Kimya, Fizik ve Biyoloji alanlarında, dereceye giren projelerin açıklanması ile sona erdi.

Bilimsel çalışmaları destekleyen, geleceğin "Bilim Kadınları" ve "Bilim Adamları"nı teşvik eden proje yarışmasının ödül törenine, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkan Yardımcısı, H. Ömer Gülseren de katıldı.

Proje Koordinatörü Duygu Celebcioğlu'nun danışmanlığını yaptığı Proje Yarışması'nda; Prof. Dr. Nazlı Arda, Prof. Dr. Ayşe Zehra Aroğuz, Doç. Dr. Ekrem Aydıner, Yrd. Doç. Dr. Yasemin Kaya, Yrd. Doç. Dr. İlda Vergili, Fizik Müh. Serdar Sarıçam ve Dr. Evren Önay Uçar, jüri olarak yer alırken, önemli basın kuruluşları da yarışmayı takip etti.

© 2016, INSPO TURKEY. Her hakkı saklıdır.